O mnie

Nazywam się Ania Moszko-Wawer.

Pomagam osobom zestresowanym, przytłoczonym i wyczerpanym odnaleźć ich spokój wewnętrzny, by mogły cieszyć się życiem.

Jestem coachem kryzysowym certyfikowanym przez Polskie Towarzystwo Interwencji i Coachingu Kryzysowego oraz dyplomowaną trenerką i coachem ds. stresu po studiach akredytowanych przez International Coach Federation. Moją pracę regularnie superwizuję u dr Beaty Świeży – wybitnej psycholog i coacha PCC ICF. Jestem magistrem Wydziału Filologii UJ, absolwentką Studium Pedagogicznego UJ oraz psychologii rozwoju.

Specjalizuję się w pracy z osobami doświadczającymi chronicznego stresu lub kryzysu emocjonalnego oraz w pracy z rodzicami.

Od 2011 do 2017 roku zarządzałam firmą eventową, gdzie byłam odpowiedzialna za projekty szkoleniowe i motywacyjne na krańcach świata, np. w Kolumbii, Meksyku, Birmie, Kenii czy na Borneo. Jak może się domyślasz, taka praca wymaga trudnych negocjacji, zarządzania dużym budżetem, przemieszczania grup na inne kontynenty, dopięcia wielu rzeczy naraz na ostatni guzik, szybkiego działania w razie komplikacji i kryzysów. W takiej pracy radzenie sobie ze stresem to absolutna podstawa. Uczę więc, jak pracować pod presją i się nie wypalić.

Oprócz psychoedukacji opartej na psychologii stresu i psychologii kryzysu, sięgam często do pracy z emocjami przez ciało, której doświadczyłam na kursach i sesjach u Anny Dymarczyk, Anny Borowiec oraz Anny i Marcina Sieprawskich. Inspirują mnie: metoda Lowena, arteterapia, choreoterapia, joga, tango argentyńskie, TRE (Tension and Trauma Releasing Exercises), medytacja oraz inne, które odkrywam z wielką ciekawością. Kurs Mindfulness MBLC ukończyłam u Małgorzaty Jarymowicz.

Poddałam się również kilkuletniej psychoterapii własnej, by poszerzyć świadomość moich przekonań i mechanizmów obronnych oraz by nie przenosić osobistych emocji i schematów do pracy z klientem.

Jako mama trójki dzieci, stykam się na co dzień ze stresem związanym z wychowaniem dzieci i organizacją czasu w domu. Jako Edukatorka Rodziców i Edukatorka Wczesnego Dzieciństwa (certyfikowana przez Positive Discipline Association) prowadzę warsztaty i konsultacje dla rodziców. Specjalizuję się we wspieraniu rodziców, którzy chcą lub potrzebują godzić życie rodzinne z zawodowym. Dawniej pracowałam w oparaciu o określone metody, aż zdałam sobie sprawę, że są one drugorzędne. Najważniejsze, w moim przekonaniu, są relacje rodzic – dziecko i relacja rodzica z samym sobą – to na nich się skupiam.

Jeśli chodzi o komunikację i rozwiązywanie konfliktów, bliska mi jest metoda komunikacji opartej na empatii, której uczyły mnie wspaniałe trenerki Aneta Kutnik, Ewa Nieć oraz Marta Łazarczyk.

Wszystko, co znajdziesz na moim blogu, w dużej mierze zostało zainspirowane wspomnianymi metodami i możliwością uczenia się od genialnych nauczycieli. Mam zasadę, że przekazuję tylko te treści, które przetestowałam na własnej skórze i zadziałały.

Moją misją jest dostarczanie rzetelnej wiedzy o stresie, pomaganie w zdrowym przechodzeniu przez kryzysy emocjonalne, poszerzanie świadomości ciała i emocji oraz inspirowanie do rozwoju osobistego, który czyni nasze życie zdrowszym i bardziej radosnym. Uważam, że skuteczne radzenie sobie ze stresem i kryzysem jest kluczowe dla samorealizacji, zdrowia i tworzenia dobrych relacji, ponieważ codziennie wpływa na nasze wybory. Jest fundamentem, możliwym do zbudowania przez każdego z nas.

REFERENCJE

Magali Chirouze, producent filmowy i Dyrektor Zarządzająca ADALIOS

„Ania potrafiła odpowiedzieć na specyficzne potrzeby naszej ekipy związane z wrażliwą tematyką filmu i dopasować się w sposób elastyczny. Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z nią.”

Paweł Skiba, właściciel ME Tours Internacional SA de CV

„Pani Anna okazała się osobą bardzo profesjonalną, rzetelną i terminową. Bardzo chętnie podejmiemy się dalszej współpracy.”

Anna Bury, Dyrektor BONUM

„Staranność i pełen profesjonalizm.”

Franciszek Gałuszka, Kanclerz PWST

„Bardzo pomyślna współpraca.”

Krzysztof Dąbek, uczestnik szkolenia

„Widać to na każdym kroku: olbrzymie doświadczenie i zaangażowanie oraz dbałość o szczegóły. Można tylko z czystym sumieniem napisać: POLECAM!”

Krzysztof Kujawski, Dyrektor Sprzedaży Sieci Stacjonarnej, Aspiro SA

„Wszystko dopięte na ostatni guzik. Bardzo dziękuję i rekomenduję.”

Dominik Skrzycki, Dyrektor Zarządzający, Aspiro SA

„Profesjonalna i fachowa pomoc, szybkość działania, przyjazne podejście do klienta świadczą o wysokim poziomie organizacji pracy firmy i czynią ją godną zaufania oraz polecenia. Szczególne słowa uznania kierujemy do Pani Anny Moszko.”

Katarzyna Walaszek, Kierownik Biura Młodych, Fundacja A. Dymnej Mimo Wszystko

„Prowadzący bardzo profesjonalnie poprowadzili warsztaty, rzetelnie przygotowali się do zajęć oraz byli dużym wsparciem dla naszych Wolontariuszy. Z całą odpowiedzialnością polecamy ich usługi.”

Robert Miklaszewski, Dyrektor Zarządzający Wykrojniki.pl

„Szkolenie zostało wykonane bardzo sumiennie z pełnym zaangażowaniem oraz uwzględnieniem potrzeb szkoleniowych przedsiębiorstwa, które wcześniej zostały zdiagnozowane.”

Katarzyna Pińkowska, doradca wizerunku, uczestniczka szkolenia

„Miałam przyjemność być uczestnikiem warsztatów prowadzonych przez Anię, które były niezwykle interesujące i relaksujące.”