Facebook Demo

Wszystko o Stresie

Blog osobisty
478

Jeśli chcesz wiedzieć, jak radzić sobie ze stresem, jak uwalniać trudne emocje i szybko wracać do równowagi - ta strona jest właśnie dla Ciebie.

Wszystko o Stresie

6 days 15 hours ago

„Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) od kilku lat alarmuje, że czeka nas gwałtowny wzrost zaburzeń psychicznych i emocjonalnych, a przede wszystkim zachorowań na depresję. Jedną z jej przyczyn jest przewlekły stres. Wynika ze skrajnego przepracowania, ciągłej dyspozycyjności i nadmiaru bodźców, a co za tym idzie, zaburzenia rytmów okołodobowych oraz zaniku umiejętności relaksu.”

Wszystko o Stresie

3 weeks 3 days ago

Wszystko o Stresie

1 month 3 weeks ago

O WYPALENIU ZAWODOWYM:

"...problem z wypaleniem zawodowym polega na tym, że człowiek nie potrafi się zregenerować. Nie radzi sobie ze stresem. Albo myśli, że sobie radzi, bo się „znieczula” alkoholem. Zmiana pracy w takiej sytuacji nie przyniesie poprawy, której oczekujemy. Trzeba się nauczyć technicznej obsługi stresu. Pomocna może być praca z psychoterapeutą."

Więcej w wywiadzie z dr Heidtman:

Wszystko o Stresie

Wszystko o Stresie

2 months 6 days ago

Drodzy, jesień przyszła, trzeba z uważnością dbać o zdrowie i zasoby energii, które o tej porze roku szybciej się wyczerpują. Ma to sens. Natura przystosowała nas, abyśmy o tej porze roku poddali się bardziej refleksji niż działaniu czy podejmowaniu nowych wyzwań. To dobry czas na zastanowienie się nad sobą i swoim miejscem w życiu:

Czy jestem tam, gdzie chcę?
Czy robię to, co uważam za najważniejsze?
Czy za rok będę czuć spokój, że nie poświęcam czasu na coś innego?
Czy moi bliscy czują, na ile są dla mnie ważni?
Czy buduję ważne dla mnie relacje w sposób świadomy?
Czy jest coś, co chcę zmienić?
CO POTRZEBUJĘ ZMIENIĆ, BY CZUĆ SIĘ LEPIEJ?

Kiedyś, jesienią właśnie, powyższe pytania zmieniły moje życie. Zdałam sobie sprawę, że nie chcę już organizować egzotycznych wyjazdów przygodowych. Dawniej, przez kilka lat, było to najbardziej ekscytujące i fantastyczne zajęcie, jakie potrafiłam sobie wyobrazić. Zaspokajało moją ciekowość, potrzebę wyzwań, eksploracji i adrenaliny. Ale w międzyczasie zostałam mamą i od tej pory, za każdym razem, kiedy wyjeżdżałam, płakałam z tęsknoty. Nie chciałam przegapić dzieciństwa moich dzieci.

Jednocześnie od lat interesowałam się psychologią i rozwojem osobistym. Od czasu do czasu prowadziłam szkolenia z radzenia sobie ze stresem w kryzysie i w trudnych warunkach. Wtedy podjęłam decyzję o przebranżowieniu. To było 4 lata temu.

Zamknęłam jedną firmę i otworzyłam drugą. Dziś jestem certyfikowanym coachem kryzysowym, dyplomowanym coachem eriksonowskim i edukatorką rodziców, za rok obronię dyplom z psychologii rozwoju, prowadzę szkolenia i coachingi dla firm. Sama decyduję, ile i kiedy pracuję. Zawsze sprawdzam, czy to nie koliduje z czasem dla trójki moich dzieci. Dbam też o regularne randkowanie z mężem.

Czy mam szczęście? Na pewno tak, i jestem za to wdzięczna. Ale mam też przekonanie, że trzeba słuchać siebie, rozmawiać z samym sobą i regularnie pytać siebie o to, co ważne. Bo zdarza się, że w toku życia nasze ważności się zmieniają, zależą od etapu, okoliczności, od różnych kwestii. Wtedy trzeba znaleźć w sobie odwagę do zmiany.

Nasz mózg nie lubi zmian, bo wśród naszych przodków zmiana, czyli klęska pogodowa, konieczność opuszczenia jaskini, migracji - zawsze oznaczała niebezpieczeństwo. A to równało się z zagrożeniem życia. I choć dzisiejsze warunki się zmieniły, to nasz mózg nie zdążył wyewoluować razem z nimi i w obliczu zmiany produkuje hormony i neuroprzekaźniki generujące stres, również wtedy, kiedy zmiana jest dla nas korzystna. A to sprzyja powstawaniu obniżonego nastroju i myśli utrudniających zmianę.

Dlatego życzę, by ta jesień dała Ci przestrzeń do autorefleksji i rozmowy z samym sobą o tym, co ważne. A jeśli trzeba, przygotuj się do zmiany, której potrzebujesz. Nie ma nic gorszego niż, umierając, żałować, że zmarnowało się szansę na szczęśliwe i pełne sensu życie. ❤️

#AnnaMoszko
#PsychologiaZmiany
#WszystkooStresie
#ŻyciePełneSensu

Wszystko o Stresie

2 months 1 week ago

"Oczywiście każdy organizm się regeneruje. Chodzi o to, by proporcje między zużywaniem a odnawianiem energii były wyważone na tyle, żebyśmy mogli zachować zdrowie mimo codziennego narażania się na stres. Jak więc rozpoznam, że po wyczerpującym stresie regeneruję się w wystarczającym stopniu?"

Więcej w artykule:

Wszystko o Stresie

2 months 2 weeks ago

Czy zdarza Ci się być na skraju wyczerpania? I skąd w ogóle wiedzieć, czy to już to? Skąd wiedzieć, na ile mi wystarczy siły, a kiedy już szukać pomocy?

Jeśli chcesz się przygotować na jesienne przesilenia i przeciążenia, możesz zacząć tutaj:

Wszystko o Stresie

2 months 2 weeks ago

Czy lęki, fobie i skłonność do określonych nastrojów może być przekazywana z pokolenia na pokolenie?

Poniżej artykuł, który przytacza konkretne badania naukowe na ten temat:

Wszystko o Stresie

Wszystko o Stresie

2 months 2 weeks ago

Wszystko o Stresie updated their cover photo.

Wszystko o Stresie

Wszystko o Stresie

2 months 2 weeks ago

Zmieniamy logo na jesienne 🙂

Wszystko o Stresie

Wszystko o Stresie

2 months 3 weeks ago

Kochani! Już oficjalnie Polskie Towarzystwo Interwencji i Coachingu Kryzysowego mianowało mnie coachem kryzysowym. W związku z tym zapraszam na indywidualne sesje tych, którzy mierzą się z KRYZYSEM w obszarze prywatnym lub zawodowym.

Kryzys dotyczy wyjątkowo trudnych, stresujących sytuacji, które okazują się nas przerastać. Czasem dotykają nas osobiste tragedie. Czasem zaczyna brakować nam siły na radzenie sobie z przytłaczającą codziennością. Czujemy, że dochodzimy do granic wytrzymałości.

Jeśli chcesz sprawdzić, czy znajdujesz się w kryzysie, czy Twoje zasoby się wyczerpują i jak temu zaradzić - umów się na wstępną sesję konsultacyjną (60-90 min., koszt 50 zł netto) i zadaj mi każde pytanie, które Cię nurtuje w tym temacie.

Możemy się spotkać w przytulnym gabinecie w Krakowie przy kawie ☕️i herbacie ☕️ lub online przez Skype / Face Time / Messenger.


This is a Facebook demo page created by plugin automatically. Please do not delete to make the plugin work properly.