O mnie

Nazywam się Ania Moszko.

Od 2011 roku zarządzam firmą eventową, gdzie jestem odpowiedzialna za projekty szkoleniowe i motywacyjne na krańcach świata, np. w Kolumbii, Meksyku, Birmie, Kenii czy na Borneo. Jak może się domyślasz, taka praca wymaga trudnych negocjacji, zarządzania dużym budżetem, przemieszczania grup na inne kontynenty, dopięcia wielu rzeczy naraz na ostatni guzik, szybkiego działania w razie komplikacji. W takiej pracy radzenie sobie ze stresem to absolutna podstawa. Uczę więc, jak pracować pod presją i się nie wypalić.

Oprócz klasycznej psychologii stresu, sięgam często do pracy z emocjami przez ciało, której doświadczyłam na kursach i sesjach u Anny Dymarczyk (“Odzyskaj ciało”, “Ugruntowanie”, “Relacje”, “Emocje w ciele”), Anny Borowiec oraz Anny i Marcina Sieprawskich. Inspirują mnie: metoda A. Lowena, taniec swobodny, arteterapia, choreoterapia, joga, tango argentyńskie, TRE (Tension and Trauma Releasing Exercises), medytacja oraz inne, które odkrywam z wielką ciekawością. Kurs Mindfulness MBLC ukończyłam u Małgorzaty Jarymowicz.

Jestem też dyplomowanym coachem i trenerem, po studiach akredytowanych przez ICF (International Coach Federation, ścieżka ACSTH). W temacie coachingu wiele nauczyłam się od Tamary Bieńkowskiej i Joanny Zawady-Kubik, specjalistek w swoim fachu na najwyższym poziomie.

Jako mama trójki dzieci, stykam się na co dzień ze stresem związanym z wychowaniem dzieci i organizacją czasu w domu. Jako Edukatorka Rodziców (certyfikacja amerykańskiego Positive Discipline Association) prowadzę warsztaty i konsultacje dla rodziców. Specjalizuję się we wspieraniu rodziców, którzy chcą lub potrzebują godzić życie rodzinne z zawodowym. Pracuję głównie w oparciu o Pozytywną Dyscyplinę. Autorką tej metody jest amerykańska psycholożka i terapeutka rodzin, mama siedmiorga dzieci, dr Jane Nelsen. Jej podejście zdobywa coraz więcej zwolenników na całym świecie. W Polsce metoda jest jeszcze bardzo mało rozpowszechniona. Zachęcam do jej odkrycia, bo odkąd Pozytywna Dyscyplina zawitała do mojego domu, rodzicielstwo stało się prawdziwą frajdą!, i o wiele mniej nas stresuje. 🙂

Jeśli chodzi o komunikację i rozwiązywanie konfliktów, bliska mi jest metoda Porozumienia Bez Przemocy (Nonviolent Communication), której uczyły mnie wspaniałe trenerki Aneta Kutnik, Ewa Nieć oraz Marta Łazarczyk.

Wszystko, co znajdziesz na moim blogu, w dużej mierze zostało zainspirowane wspomnianymi metodami i możliwością uczenia się od genialnych nauczycieli. Mam zasadę, że przekazuję tylko te treści, które przetestowałam na własnej skórze i zadziałały. Stąd możesz spodziewać się wielu osobistych wpisów.

Moją misją jest dostarczanie rzetelnej wiedzy o stresie, poszerzanie świadomości ciała i emocji oraz inspirowanie do rozwoju osobistego, który czyni nasze życie zdrowszym i bardziej radosnym. Uważam, że skuteczne radzenie sobie ze stresem jest kluczowe dla samorealizacji, zdrowia i tworzenia dobrych relacji, ponieważ codziennie wpływa na nasze wybory. Jest fundamentem, możliwym do zbudowania przez każdego z nas.

REFERENCJE

Magali Chirouze, producent filmowy i Dyrektor Zarządzająca ADALIOS

„Ania potrafiła odpowiedzieć na specyficzne potrzeby naszej ekipy związane z wrażliwą tematyką filmu i dopasować się w sposób elastyczny. Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z nią.”

<< Poprzednia
Następna >>