O mnie

Nazywam się Ania Moszko.

Jestem coachem kryzysowym certyfikowanym przez Polskie Towarzystwo Interwencji i Coachingu Kryzysowego oraz dyplomowaną trenerką i coachem ds. stresu po studiach akredytowanych przez International Coach Federation. Moją pracę regularnie superwizuję u dr Beaty Świeży – wybitnej psycholog i coacha PCC ICF. Jestem magistrem Wydziału Filologii UJ, absolwentką Studium Pedagogicznego UJ, a obecnie studiuję psychologię (spec. psychologia rozwoju).

Specjalizuję się w pracy z osobami doświadczającymi chronicznego stresu lub kryzysu emocjonalnego oraz w pracy z rodzicami.

Od 2011 do 2017 roku zarządzałam firmą eventową, gdzie byłam odpowiedzialna za projekty szkoleniowe i motywacyjne na krańcach świata, np. w Kolumbii, Meksyku, Birmie, Kenii czy na Borneo. Jak może się domyślasz, taka praca wymaga trudnych negocjacji, zarządzania dużym budżetem, przemieszczania grup na inne kontynenty, dopięcia wielu rzeczy naraz na ostatni guzik, szybkiego działania w razie komplikacji i kryzysów. W takiej pracy radzenie sobie ze stresem to absolutna podstawa. Uczę więc, jak pracować pod presją i się nie wypalić.

Oprócz psychoedukacji opartej na psychologii stresu i psychologii kryzysu, sięgam często do pracy z emocjami przez ciało, której doświadczyłam na kursach i sesjach u Anny Dymarczyk, Anny Borowiec oraz Anny i Marcina Sieprawskich. Inspirują mnie: metoda Lowena, arteterapia, choreoterapia, joga, tango argentyńskie, TRE (Tension and Trauma Releasing Exercises), medytacja oraz inne, które odkrywam z wielką ciekawością. Kurs Mindfulness MBLC ukończyłam u Małgorzaty Jarymowicz.

Poddałam się również kilkuletniej psychoterapii własnej, by poszerzyć świadomość moich przekonań i mechanizmów obronnych oraz by nie przenosić osobistych emocji i schematów do pracy z klientem.

Jako mama trójki dzieci, stykam się na co dzień ze stresem związanym z wychowaniem dzieci i organizacją czasu w domu. Jako Edukatorka Rodziców i Edukatorka Wczesnego Dzieciństwa (certyfikowana przez Positive Discipline Association) prowadzę warsztaty i konsultacje dla rodziców. Specjalizuję się we wspieraniu rodziców, którzy chcą lub potrzebują godzić życie rodzinne z zawodowym. Dawniej pracowałam w oparaciu o określone metody, aż zdałam sobie sprawę, że są one drugorzędne. Najważniejsze, w moim przekonaniu, są relacje rodzic – dziecko i relacja rodzica z samym sobą – to na nich się skupiam.

Jeśli chodzi o komunikację i rozwiązywanie konfliktów, bliska mi jest metoda komunikacji opartej na empatii, której uczyły mnie wspaniałe trenerki Aneta Kutnik, Ewa Nieć oraz Marta Łazarczyk.

Wszystko, co znajdziesz na moim blogu, w dużej mierze zostało zainspirowane wspomnianymi metodami i możliwością uczenia się od genialnych nauczycieli. Mam zasadę, że przekazuję tylko te treści, które przetestowałam na własnej skórze i zadziałały.

Moją misją jest dostarczanie rzetelnej wiedzy o stresie, pomaganie w zdrowym przechodzeniu przez kryzysy emocjonalne, poszerzanie świadomości ciała i emocji oraz inspirowanie do rozwoju osobistego, który czyni nasze życie zdrowszym i bardziej radosnym. Uważam, że skuteczne radzenie sobie ze stresem i kryzysem jest kluczowe dla samorealizacji, zdrowia i tworzenia dobrych relacji, ponieważ codziennie wpływa na nasze wybory. Jest fundamentem, możliwym do zbudowania przez każdego z nas.

REFERENCJE

Magali Chirouze, producent filmowy i Dyrektor Zarządzająca ADALIOS

„Ania potrafiła odpowiedzieć na specyficzne potrzeby naszej ekipy związane z wrażliwą tematyką filmu i dopasować się w sposób elastyczny. Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z nią.”

<< Poprzednia
Następna >>